Jubileusz Mszczonowianki za nami

12 czerwca 2017, godz. 16:19  

A A A

Obchody jubileuszu 60-lecia Klubu Sportowego Mszczonowianka rozłożono na 2 dni, a przedzielił je "Jarmark Mszczonowski". Przez ten czas setki mszczonowian skorzystało z atrakcji przygotowanych przez działaczy Klubu.

W piątek odbyła się część sportowa jubileuszu, bowiem na stadionie Mszczonowianki odbyły się dwa mecze towarzyskie. W pierwszym samorządowcy Mszczonowa podejmowali podejmowali swoich kolegów z Żyrardowa i spotkanie zakończyło się... dwoma remisami. W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 5:5, więc zarządzono serię rzutów karnych, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia (3:3).

Potem na boisko wybiegła historyczna drużyna LKS Mszczonowianka, która reaktywowała klub po kilku latach przerwy i w sezonie 1997/98 wywalczyła awans do A-klasy, by zmierzyć się z drużyną "Reszty Świata", czyli ekipą złożoną z kilku byłych graczy Mszczonowianki w późniejszych latach wzmocnionych zawodnikami innych okolicznych klubów. Tu również zakończyło się polubownie 5:5, ale w rzutach karnych skuteczniejsza była "Reszta Świata".

W niedzielę uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciela, by potem przenieść się na główny plac miasta, gdzie na scenie w części oficjalnej udział wzięli m.in. prezes MZPN i członek zarządu PZPN - Zdzisław Łazarczyk oraz były reprezentant Polski, dwukrotny medalista olimpijski i medalista MŚ – Lesław Ćmikiewicz, którzy z ramienia PZPN odznaczyli działaczy zasłużonych dla Mszczonowianki – Andrzeja Czeremużyńskiego, Ryszarda Kozłowskiego, Grażynę Korzonkowską, Waldemara Kurowskiego, Józefa Grzegorza Kurka, Włodzimierza Radkiewicza, Włodzimierza Zielińskiego, Ryszarda Stusińskiego, Stanisława Zwierzyńskiego i Zdzisława Banasiaka.

Potem scenę opanowali już artyści, m.in. mszczonowskie zespoły ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Fresh”, Zespół Bene, Małogorzata Jarocka z recitalem piosenek Anny Jantar, Luigi Pagano, DiscoBoys, a na koniec DJ Lopez, który poprowadził wszech pokoleniową dyskotekę. A wszystko to w towarzystwie licznych atrakcji, przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Administrator

Komentarze

Nick: WYŚLIJ

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.


Brak danych

Wiadomości

Treningi w Książenicach 25 stycznia 2021, godz. 14:03
Treningi w Książenicach
Centralna Liga Juniorów 17 listopada 2020, godz. 13:12
Juniorzy punktują, czyli CLJ
02 lipca 2017, godz. 20:50
Niezwykła przygoda juniorów Mszczonowianki
28 czerwca 2017, godz. 16:44
Porażka na koniec sezonu
Trampkarze 12 czerwca 2017, godz. 10:11
Trampkarze walczą o awans
11 czerwca 2017, godz. 21:53
Z Oskarem bez bramek

Zobacz wszystkie